Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jak uchronić fotele przed zniszczeniem?

Jak uchronić fotele przed zniszczeniem?

Choć wydawać się może, że najbardziej narażonym na uszkodzenie elementem samochodu jest jego karoseria, która zniszczeniu ulec może zarówno od wpływu warunków atmosferycznych, oraz różnego rodzaju stłuczki, to jednak wnętrze auta, a przede wszystkim znajduje się w nim fotele, są uznawane za znacznie szybciej, jak i bardziej niszczące się niż karoseria. Jak wpłynąć na spowolnienie tego procesu?

Maty ochronne

Podstawowym narzędziem, które wpływa na obniżenie ryzyka uszkodzenia fotela, jest mata ochronna na fotel samochodowy. Jest to swego rodzaju podkładka, która po prostu kładziona jest na powierzchnię fotela, która stosowana powinna być za każdym razem, gdy przewożone na fotelu będzie cokolwiek, co może go ubrudzić, lub też porysować i spowodować popękanie. Przykładowo takiego typu maty ochronne na fotele samochodowe stosowane powinny być za każdym razem, gdy na fotel zakładany jest dziecięcy fotelik. Choć z pozoru trzyma się on bardzo dobrze, to jednak ruszanie się dziecka i minimalne kołysanie fotelika powodują jego obcieranie i niszczenie się tapicerki.

Pokrowce na fotele

Innem sposobem na ochronę tapicerki samochodowej, jest stosowanie specjalnego pokrowca. Maty ochronne na fotele samochodowe (zobacz) choć skuteczne, mają tendencje do zsuwania się z niego, pokrowce natomiast montowane są znacznie lepiej i stabilniej, co powoduje, że ich użytkowanie jest znacznie wygodniejsze. Niestety wadą jest to, że muszą one pozostać na stałe na fotelu, podczas gdy matę można bez problemu z fotela po prostu zdjąć.