Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jak wybrać szmatki do pielęgnacji samochodu?

Jak wybrać szmatki do pielęgnacji samochodu?

Jakość każdej pracy, w tym polerowania samochodu, zależy od tego, jak się do niej przygotujesz. W brudnym i nieodpowiednim miejscu, przy użyciu nieodpowiednich narzędzi, trudno jest sprawić, aby lakier lśnił jak nowy.

Co więcej, szmatka ze śladami starego lakieru, jeśli spróbujesz użyć jej do polerowania karoserii, sprawi, że zamiast pożądanego połysku pojawi się na niej kilkadziesiąt niepotrzebnych, świeżych rys.

Dlatego przygotowanie do pracy obejmuje nie tylko zdobycie i utrzymanie niezbędnych narzędzi, ale także dostępność różnych materiałów eksploatacyjnych.

Dlaczego konieczne jest polerowanie karoserii?

Niektóre rodzaje past polerskich, w ogóle nie wymagają użycia narzędzia do ich nanoszenia na karoserię samochodu. Takie preparaty są zwykle sprzedawane w komplecie ze specjalnymi szmatkami, które idealnie nadają się do tego materiału.

Miękka, pozbawiona puchu ściereczka lub chusteczka nie tylko pełni rolę pomocniczą, ale często może całkowicie zastąpić maszynę polerską.

Kiedy należy używać szmatek (do lakieru)?

Termin „polerowanie” odnosi się w rzeczywistości do wielu różnych czynności, które wymagają różnych materiałów i narzędzi. Jeśli pojazd jest wystarczająco nowy, a jego lakier nie doznał większych uszkodzeń, wystarczy użyć pasty ochronnej, aby zachować jego estetyczny wygląd.

Do jej nakładania i równomiernego rozprowadzania na powierzchni karoserii nie są potrzebne żadne specjalne narzędzia, dlatego do polerowania można używać różnych miękkich ściereczek. Za ich pomocą można równomiernie rozprowadzić materiał na karoserii samochodu, a po wyschnięciu wypolerować ją do końcowego wysokiego połysku.

W ostatnim etapie stosuje się wyłącznie suche szmatki https://www.dlalakierni.pl/sciereczki-z-mikrofibry (do lakieru), dlatego jeśli podczas polerowania samochodu ściereczka ulegnie zamoczeniu, należy ją odwrócić lub wymienić na nową. Z tego powodu tkanina musi mieć dobre właściwości higroskopijne, tzn. musi zbierać i wchłaniać nadmiar wilgoci.