Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jakie klucze dynamometryczne wybrać do samochodu?

Jakie klucze dynamometryczne wybrać do samochodu?

Profesjonalne klucze dynamometryczne bardzo często wykorzystywane są w branży motoryzacyjnej, dlatego też warto dowiedzieć się, które modele wybrać. Mechanicy podczas pracy przy aucie mają do czynienia z wieloma różnorodnymi elementami, których śruby wymagają różnej mocy. Nieco inaczej wygląda na przykład praca z kołami, a zupełnie inaczej z silnikiem.

Jaki klucz dynamometryczny wybrać do silnika?

Jeżeli chodzi o niezawodne klucze dynamometryczne, to w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na zakres momentu. Najlepszym wyborem są narzędzia, które zapewniają zakres momentu około 30 Nm. Najbardziej wygodne w użyciu są klucze sprzęgłowe, ale nie oznacza to wcale, że nie będzie można poradzić sobie z wieloma innymi rodzajami kluczy.

Jaki klucz wybrać do kół?

Do kół zalecane są przede wszystkim klucze elektroniczne. Dobrym pomysłem jest także rozejrzenie się za niezawodnymi kluczami wskaźnikowymi, które powinny znaleźć się w każdym profesjonalnym warsztacie samochodowym. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że zakres momentu powinien być zdecydowanie większy w porównaniu do powyżej opisanego silnika. Godne polecenia są narzędzia od 40 do nawet 200 Nm.

Jaki klucz wybrać do świec?

Na samym końcu warto wspomnieć o kluczach dynamometrycznych do świec i wielu innych drobnych elementów, których jest pełno w samochodzie. Warto postawić na narzędzia, dzięki którym nie będzie ryzyka naruszenia delikatnych śrub. Godne polecenia są klucze mechaniczne dynamometryczne o momencie od 0 do 20 N.