Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Czy warto kupić szampon samochodowy z woskiem?

Czy warto kupić szampon samochodowy z woskiem?

Rynek szamponów samochodowych oferuje naprawdę wiele najróżniejszych modeli oraz wersji, które różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim ceną, lecz również składem i swoimi możliwościami. Jedną z najciekawszych propozycji jest bez wątpienia szampon samochodowy z woskiem. Czy faktycznie warto go kupić?

Czym jest szampon samochodowy z woskiem?

Każdy kierowca i właściciel samochodu wie, że woskowanie auta daje naprawdę wiele. Stanowi zabezpieczenie lakieru przed zniszczeniem, a także wyraźnie poprawia jego wygląd. Niestety woskowanie auta to dość czasochłonne zajęcie. Nawet jeśli posiada się specjalną polerkę mechaniczną, to i tak zajmie to minimum godzinę. A pamiętać jeszcze trzeba, że najpierw auto musi być porządnie umyte.
Nic więc dziwnego, że wiele osób chętnie decyduje się na szampon, który w swoim składzie posiada już wosk, i który po umyciu już się na lakierze znajduje. Czy faktycznie to działa?

Czy warto taki szampon wybrać?

Nie da się ukryć, że taki szampon z woskiem faktycznie działa i wosk znajduje się na lakierze po umyciu auta. Niestety trzeba również zauważyć, że wosk ten jest bardzo słabej jakości. Nie tylko nie zabezpiecza zbyt dobrze auta, co dodatkowo utrzymuje się na karoserii bardzo krótko. Żeby trzymał swoje właściwości, trzeba by auto myć takim szamponem przynajmniej dwa razy w tygodniu, co jest niezwykłą stratą czasu oraz pieniędzy. Zasadne zatem staje się stwierdzenie, że o wiele lepszym pomysłem jest kupienie za te same pieniądze porządnego szamponu bez wosku, a dodatkowo kupienie go osobno. Co prawda oznacza to zarówno mycie, jak i woskowanie, lecz efekt tego będzie znacznie lepszy.