Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jakie zalety i wady mają welurowe dywaniki samochodowe?

Jakie zalety i wady mają welurowe dywaniki samochodowe?

Welurowe dywaniki samochodowe mają bardzo wiele zalet, ale nie można zapominać również i o tym, że niestety posiadają one kilka wad. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są plusy i minusy welurowych dywaników i czy warto je kupić do swojego auta.

Jakie zalety?

Jedną z największych zalet welurowych dywaników samochodowych jest przede wszystkim to, że są one dostępne w bardzo bogatej palecie kolorów, dzięki czemu każdy może wybrać idealny dla siebie model. Osoby, które w pierwszej kolejności stawiają na walory estetyczne, powinny postawić właśnie na welurowe modele, które w tym konkretnym przypadku nie mają sobie równych. Welurowe dywaniki samochodowe doskonale sprawdzą się przede wszystkim w sezonie letnim. Przy dobrej pogodzie dywaniki łatwiej zbierają suchy piasek, który bez żadnego większego problemu można wytrzepać.

Jakie minusy?

Największą wadą dywaników welurowych jest przede wszystkim to, że szybciej wchłaniają one wilgoć, dlatego też nie najlepiej sprawdzą się w sezonie zimowym albo w deszczowe dni. Welurowe dywanik są także mniej odporne na zabrudzenia i trudniej utrzymać je w idealnej czystości. Nie można zapominać również i o tym, że welurowy dywanik jest nieco droższy od swoich gumowych odpowiedników. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto mieć dwa rodzaje dywaników samochodowych – welurowe na lato i gumowe na zimę.