Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Polerowanie lakieru

Polerowanie lakieru

Polerowanie lakieru wymaga zastosowania kilku środków lakierujących i nabłyszczających, a także pada przeznaczonego do tej czynności. Po skończonym polerowaniu pamiętajmy jeszcze o wykończeniu polerowanej powierzchni i jej zabezpieczeniu. Jak wykończyć polerowaną powierzchnię auta? Co daje jej zabezpieczenie? Czy można wykonać te czynności samodzielnie?

Wykończenie polerowanej powierzchni

Po wykonaniu polerowania lakieru, skorzystajmy z pasty wygładzającej, nabłyszczającej i usuwającej hologramy. Niezwykle przydatna jest w tym przypadku polerka mimośrodowa.
Korzystając z polerki rotacyjnej, zmieńmy pad na miękki i użyjmy odpowiedniego środka chemicznego. Trzeba zmniejszyć nacisk, ale zwiększyć obroty polerki. Aby określić jakość wykonywanej pracy, zmyć należy resztę pasty zmywaczem i dokładnie obejrzeć lakier.

Zabezpieczenie powierzchni polerowanego auta

Zadowalający efekt zapewni także chemia ochronna i upiększająca. Należą do niej głównie polimery, płyny, czy też różne woski. Dobre efekty może dać także użycie różnego rodzaju preparatów np. początkowo powłoka ochronna, później naturalny wosk.
Pasty z woskiem warto nakładać bardzo cienką warstwą, najlepiej za pomocą odpowiedniej gąbki. Gdy choć trochę pasty wejdzie w szpary, oznacza to, że za dużo pasty użyliśmy.

Samodzielne polerowanie lakieru nie musi stanowić ogromnego problemu. Oczywiście można skorzystać z pomocy fachowców, ale na własną rękę także można się tego podjąć, jeśli posiadamy wiedzę i odpowiednie środki w tym zakresie.