Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Tekstylne kurtki motocyklowe: zalety i zasady wyboru

Tekstylne kurtki motocyklowe: zalety i zasady wyboru

Sprzęt motocyklowy chroni motocyklistów przed zimnem, wiatrem i uszkodzeniami w wyniku wypadków. Bezpieczeństwo ma jednak swoją cenę – nie zawsze jest wygodne w codziennym użytkowaniu. Kurtki motocyklowe wykonane z tekstyliów to dobra alternatywa dla często niewygodnego i ciężkiego sprzętu. Zapewniają one ochronę przed wiatrem i drobnymi urazami, a jednocześnie są wygodne w codziennym użytkowaniu.

Zalety tekstylnych kurtek motocyklowych

  • Lekkie kurtki dzięki miękkiemu materiałowi;
  • Trwałe – wykonane z wytrzymałej tkaniny syntetycznej;
  • Utrzymują optymalny klimat ciała – kanały wentylacyjne umożliwiają odparowanie nadmiaru ciepła i wilgoci;
  • Atrakcyjne wzornictwo; dobrze komponuje się z codziennymi ubraniami;
  • Kurtki motocyklowe tekstylne są tańsze niż skórzane parki;
  • Chronią przed otarciami, zadrapaniami i stłuczeniami dzięki wyjmowanym elementom metalowym i kevlarowym.

Kurtki motocyklowe materiałowe są odpowiednie na lato (do kupienia m.in. na https://moto-tour.com.pl/pl/menu/kurtki-motocyklowe-12504.html). Mają one wszystkie zalety konwencjonalnej odzieży wierzchniej i są dobre do jazdy po mieście, kiedy motocyklista często się spieszy. Kurtki tekstylne są również wygodne podczas długich podróży, ponieważ nie przegrzewają się i nie męczą organizmu tak bardzo jak ciężkie kurtki skórzane.

Jak wybrać tekstylną kurtkę motocyklową?

Dobra kurtka materiałowa powinna oddychać i posiadać system wentylacyjny oraz system cyrkulacji powietrza. Do codziennego użytku najlepszym wyborem jest kurtka z wyjmowaną osłoną ekranu zamiast wbudowanej osłony ekranu. Kurtka bez daszka jest tak samo wygodna jak kurtka codzienna. Powinien być łatwy do ściągnięcia, gdy nie jest potrzebny. Wybierając kurtkę motocyklową, zwróć uwagę na długość rękawa – powinien on zakrywać wyciągnięty nadgarstek.