Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jak działają protektory na motor?

Jak działają protektory na motor?

Wśród motocyklistów bardzo często przewija się temat protektorów motocyklowych. Czym są protektory, a przede wszystkim, w jaki sposób one działają oraz czy w ogóle działają. O tym warto sobie opowiedzieć.

Co to są protektory motocyklowe?

Protektory motocyklowe są to po prostu ochraniacze, które zakładamy na łokcie, kolana oraz na nasze plecy. Najczęściej, jeżeli mamy odzież motocyklową, czyli kurtkę oraz spodnie, to odzież to ma specjalne kieszenie, do których te protektory możemy włożyć.

W jaki sposób mają działać protektory motocyklowe?

protektor polecow
protektory znajdziesz w sklepie Moto-Tour

Protektory motocyklowe mają działać nieco na zasadzie kasku motocyklowego, czyli w wyniku uderzenia na przykład o ziemię, protektor ma za zadanie pochłonąć energię uderzenia i sprawić, że nie zostanie ona przekazana bezpośrednio na nasze ciało. Protektor motocyklowy w odróżnieniu od kasku, nie powinien jednak pękać, ponieważ może spowodować dodatkowe obrażenia, dlatego wykonywany jest najczęściej z dość sztywnej gumy, którą przy takim normalnym dotyku trudno jest odkształcić, ale faktycznie w wyniku mocniejszego uderzenia, będzie się odkształcać, pochłaniając energię.

Czy protektory motocyklowe działają?

Jeżeli chodzi o to, czy protektory motocyklowe są faktycznie skuteczne, to nie ma tak naprawdę tutaj lepszego dowodu od tego, że zawodowi motocykliści używają protektorów, a w zasadzie są one w takich wyścigach obowiązkowe. Warto jednak jest zwrócić uwagę, że jeżeli ktoś samodzielnie kupuje protektory, trzeba pamiętać o tym, że protektory powinny mieć odpowiedni certyfikat oraz mają one różne stopnie ochrony.