Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Niewidzialna wycieraczka – najważniejsze informacje

Niewidzialna wycieraczka – najważniejsze informacje

W ostatnich czasach, często można spotkać się z określeniem „niewidzialna wycieraczka” w branży motoryzacyjnej. W związku z tym, że duża ilość osób nie wie, z czym tak naprawdę ma do czynienia, czas udzielić odpowiednich informacji wyjaśniających. Tym bardziej, że owa wycieraczka może działać dla dobra samochodu.

Powłoka na szybie

Po zastosowaniu takiej wycieraczki niewidzialnej, na szybie tworzy się powierzchnia hydrofobowa. Jej zadaniem jest odprowadzenie kropli wody, bez konieczności użycia do tego wycieraczek samochodowych. Temat wydawać się może skomplikowany, ale taki faktycznie nie jest. Dzięki zastosowaniu takiej niewidzialnej wycieraczki, na szybie z małych kropel, będą tworzyć się większe skupiska wody. One to i tak zostaną zdmuchnięte z szyby pod wpływem prędkości powietrza, podczas jazdy.

Trwałość użycia

Tak naprawdę to nic innego, jak wycieraczka w płynie. Specjalny preparat, który na dodatek jest łatwy w aplikacji. Szacuje się, że trwałość takiego preparatu to ok. kilka miesięcy. Przy czym już po pięciu tygodniach można zauważyć nieco pogorszenie działania. Jeżeli ktoś uważa, że efekt jest już dla niego niewystarczający, to jak najbardziej może pomyśleć o ponownej aplikacji.

Gdzie można nakładać wycieraczkę w płynie? Praktycznie na każdą powierzchnię, jaka będzie znajdować się w samochodzie. Tzn. chodzi tu o wszystkie szyby. Zarówno, jeżeli mowa jest o przednich szybach, jak również tych tylnych. Warto więc zadbać o to, aby taki dobry preparat mieć zawsze pod ręką.