Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Co wziąć pod uwagę przy wyborze rękawic motocyklowych?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze rękawic motocyklowych?

Skórzane rękawice motocyklowe są wykonane z wytrzymałej skóry, odpornej na ścieranie i rozdarcia, co zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Rękawice tekstylne są wygodne i uniwersalne. Są one wykonane ze specjalnej, wytrzymałej tkaniny. Mogą być bardzo lekkie na gorące dni lub posiadać ciepłą podszewkę i wodoodporną membranę. tekstylnych. 

Pielęgnacja rękawic motocyklowych

Regularnie pierz rękawice robocze. Stałe zabrudzenia powodują ich bardzo szybkie starzenie się. Należy uważać, aby nie prać ich, gdy są mokre; misterne krawiectwo może spowodować ich rozerwanie. Najlepszym sposobem jest namoczenie rękawicy w uprzednio przygotowanym roztworze mydła. Po wykonaniu tych czynności należy spłukać zewnętrzną część rękawicy z brudu pod ciśnieniem wody. W tym samym roztworze należy umyć ręcznie wewnętrzną stronę rękawicy.

Jak znaleźć właściwy rozmiar?

Przy wyborze rękawic motocyklowych ważne jest, aby dobrać odpowiedni rozmiar do wielkości i długości palców. Upewnij się, że szwy po wewnętrznej stronie nie przeszkadzają, a palce wygodnie się zginają.

Komfort noszenia rękawic

Wybór właściwego rozmiaru jest ważny dla komfortu noszenia. Niewłaściwy rozmiar powoduje dyskomfort i zwiększa bezpieczeństwo na drodze. Rękawice motocyklowe (zobacz tutaj) nie powinny być ani luźne, ani ciasne. Niektóre rękawice mają podszewkę, którą można wyjąć na czas upałów lub prania, aby umożliwić dłuższe użytkowanie.

Dodatkowa ochrona

Powinny one mieć dodatkową wyściółkę na przegubach i na dłoni. Specjalna konstrukcja tych rękawic obejmuje wyściółkę z włókna węglowego, która chroni miejsca najbardziej narażone na uderzenia.