Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Kask motocyklowy podstawowym zabezpieczeniem „bikerów”

Kask motocyklowy podstawowym zabezpieczeniem „bikerów”

Motocykliści są dużo bardziej narażeni na różnego rodzaju urazy od kierowców samochodów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że jeżeli dojdzie do wypadku (najgorszą postacią wypadku jest kolizja), motocyklista nie ma żadnych poduszek powietrznych oraz stref zgniotu. Z tego powodu urazy motocyklistów są zazwyczaj dużo bardziej groźne, częściej są to wypadki śmiertelne, a skutki bywają bardziej dramatyczne, przy dużo mniejszych prędkościach.

Kask motocyklowy podstawową ochronę każdego motocyklisty

Sytuacja opisana powyżej wymaga od motocyklistów szczególnej dbałości o własne bezpieczeństwo. Generalnie największym zabezpieczeniem dla motocyklisty jest ubiór, jaki ma na sobie. Jeśli przejrzelibyśmy oferty firm, które produkują stroje motocyklowe, możemy znaleźć niemal każdy element garderoby, który ma dodatkowe wzmocnienia, i który ma chronić motocyklistę przed urazami. Najważniejszym jednak wyposażeniem każdego motocyklisty jest jego kask. Nawet najlepszy strój na nic się zda, jeżeli motocyklista nie będzie miał odpowiedniego kasku.

Co jest najważniejsze, kiedy wybieramy kask motocyklowy?

Kaski motocyklowe jest to obecnie bardzo szeroka gama produktów, które różnią się pod wieloma względami (design, wyposażenie, sprzęt audio oraz sprzęt łączności bezprzewodowej, klasy bezpieczeństwa). Niestety w Polsce oprócz samego wymogu posiadania kasku, nic nie normuje tego, jaki ten kask być powinien. Przez to na polski rynek trafia cała masa sprzętu, który nie posiada żadnych certyfikatów bezpieczeństwa. Jeśli ktoś nie ma doświadczenia w wyborze kasków motocyklowych może się naciąć i nieświadomie narażać własne zdrowie i życie. Dlatego, jeśli kupujemy kask motocyklowy sprawdzenie certyfikatu bezpieczeństwa, jest pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić.