Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Świetne opony letnie w każdych warunkach? Czy faktycznie takie istnieją?

Świetne opony letnie w każdych warunkach? Czy faktycznie takie istnieją?

Opony samochodowe są bardzo ważne. Wybór należy podjąć odpowiedzialnie, tak aby auto jak najlepiej trzymało się na drodze. Przyczepność na drodze jest kwestią nie tylko wygody, ale głównie bezpieczeństwa. Warto więc zainwestować w dobre opony, które nam to zagwarantują.

Jakie opony wybrać?

Niekwestionowanym liderem opon letnich są opony Continental ContiSportContact 5. Zapewniają wzorowe prowadzenie auta nawet podczas trudnych warunkach. Nie mają problemu z przyczepnością na mokrej szosie czy błocie. Co więcej, nawet na śniegu, który czasami zaskakuje kierowców, nie tracą przyczepności, co w letnich oponach jest rzadkością.

Prowadzenie na zakrętach

Z oponami Continental ContiSportContact 5 nie musimy także obawiać się zakrętów. Nawet przy ostrych skrętach, samochód znakomicie trzyma się drogi.

Jak zachowuję się te opony podczas hamowania?

Opony opisane powyżej nie tracą przyczepności nawet przy ostrym hamowaniu w deszczu, co zdarza się dość rzadko, zwłaszcza przy oponach letnich, które zwykle są dość podatne na aquaplaning. ContiSportContact 5 nie pozwalają na tworzenie się warstwy wody między oponą a szosą, dzięki czemu samochód nie ,,tańczy” nawet przy gwałtownych ruchach kierownicy.

Trwałość opon Continental ContiSportContact 5

Przede wszystkim ten model opon jest odporny na odkształcenia. Nie da się ich zniszczyć, nawet przy wielu zaczepieniach krawężnika i jeżdżeniu po największych dziurach. Poza tym przejechanie nawet 30 tysięcy kilometrów na tych oponach, nie zmienia ich pierwotnych właściwości.

Opony Continental ContiSportContact 5 są świetnym wyborem, jeżeli najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo oraz długowieczność opon. Poza świetną przyczepnością w trudnych warunkach, ten model oferuje nam wyjątkową trwałość, dzięki czemu możemy przejechać wiele tysięcy kilometrów bez zamartwiania się o stan techniczny kół. Sprawdź ich aktualne ceny i opinie.