Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jaki miernik grubości lakieru wybrać?

Zakup używanego auta nie jest prostym zadaniem, dlatego też warto postawić na porządny miernik grubości lakieru, dzięki któremu błyskawicznie dowiemy się, czy interesujący nas model nie był wcześniej lakierowany. Elektroniczne mierniki z roku na rok są coraz dokładniejsze i tańsze, dzięki czemu na ich zakup może pozwolić sobie praktycznie każdy.

Jaki miernik wybrać?

Na półkach sklepowych można znaleźć niezawodne mierniki grubości lakieru w trzech różnych wersjach. Pierwszą z nich są mierniki F, które przeznaczone są jedynie do blach stalowych. Zdecydowanie bardziej popularne są mierniki F, które z kolei przeznaczone są do blachy stalowej i aluminiowej. Najbardziej zaawansowany jest niezawodny miernik grubości lakieru FAZ, który posiada dodatkową funkcję wykrywania cynku na blachach stalowych.

Mierniki z sondą czy na przewodzie?

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się mirniki ze wbudowaną sondą, które są zdecydowanie bardziej wygodniejsze przy transporcie. Pomiar można wykonać za pomocą jednej ręki. Problem może pojawić się dopiero wtedy, gdy trzeba będzie dokładnie zmierzyć trudno dostępne miejsca. Większą dokładnością mogą pochwalić się mierniki z sondą na przewodzie. Wynika to oczywiście z tego, że sonda nie jest sztucznie zamontowana na obudowie miernika. Aby skorzystać z dobrodziejstwa tych mierników należy w jednej ręce trzymać miernik, a w drugiej wspomnianą sondę pomiarową.