Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Opony samochodowe – mycie i pielęgnacja

Opony samochodowe – mycie i pielęgnacja

Opony samochodowe mają bardzo duży wpływ na to, jak podczas podróży zachowuje się nasz samochód, decydują o bezpieczeństwie jazdy, dlatego są tak ważne i trzeba o nie dbać. Jak myć i pielęgnować opony samochodowe?

Przechowywanie i czyszczenie

Aby móc utrzymać opony w dobrym stanie bardzo ważny jest sposób ich przechowywania. Warto pamiętać również o regularnym sprawdzaniu ciśnienia w oponach oraz głębokości bieżnika. Kolejna istotna sprawa to czyszczenie opon oraz ich konserwacja.

Po dokładnym czyszczeniu opon z piasku, kamieni i kurzu, należy zastosować myjkę ciśnieniową, dzięki temu można usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Stosując myjkę należy pamiętać, aby czyszczenie wykonywać w odpowiedniej odległości, nie mniejszej niż 30 centymetrów. Kolejnym etapem po czyszczeniu opon z brudu jest zastosowanie odpowiednich środków czystości, można do tego celu użyć gąbki lub szczotki. Po spłukaniu preparatu przychodzi czas na konserwację. Środki konserwujące sprawą, że opony będą dłużej służyć. To nie tylko kwestia estetyki, ale co ważniejsze w ten prosty sposób można zabezpieczyć gumę przez pękaniem, promieniami UV, wysychaniem itp. Oczywiście tego typu środków nie należy nakładać na bieżnik czy tarcze hamulcowe, to dość istotne.

Odpowiednia pielęgnacja opon samochodowych to większe bezpieczeństwo na drodze i gwarancja ich dłuższego użytkowania. W ten sposób można zachować opony w bardzo dobrym stanie przez dłuższy czas. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma odpowiednie czyszczenie i konserwacja opon.