Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jak wybrać opony letnie?

Jak wybrać opony letnie?

Wiele osób z pewnością przymierza się do zakupu opon na nowy sezon. Jest to spory wydatek, a więc warto dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie. Nowe opony letnie posłużą zdecydowanie dłużej, jednak jest to większa inwestycja. Kupując towar z drugiej ręki można zaoszczędzić. Minusem jest to, że nigdy nie wiadomo, ile posłużą używane opony. Może zdarzyć się tak, że już po kilku miesiącach będą nadawać się do wyrzucenia.

Opony letnie o doskonałych parametrach

Jakość opon decyduje o komforcie i bezpieczeństwie jazdy. Właśnie dlatego nie warto stawiać na niesprawdzone marki. Takie opony zwykle mają kiepskie parametry. Dodatkowym minusem jest fakt, że zużywają się one o wiele szybciej. Starty bieżnik wydłuża drogę hamowania, a tym samym zmniejsza poziom kontroli nad pojazdem. Jest to szczególnie odczuwalne podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Na rynku znajdziemy wiele produktów o zadowalającej jakości, które jednocześnie nie kosztują majątku. Warto pamiętać, że takie opony letnie powinny pozostać w idealnym stanie przez około 40 tys. km.opony letnie 185/60 r15

Oznaczenia znajdujące się na oponach letnich

Wybierając ogumienie należy prawidłowo odczytać oznaczenia. Ogromną popularnością cieszą się opony letnie 185/60 R15 – ceny sprawdzisz np. tutaj: https://www.sklepopon.com/opony/letnie/185/60/r15. Pierwsza wartość to grubość bieżnika podana w milimetrach. Drugi parametry określa profil opony. Jest to wartość procentowa, co oznacza, że profil opony stanowi 60% grubości bieżnika. R oznacza rodzaj opony (radialna). Można spotkać się także z oznaczeniem D, czyli opona diagonalna. Ostatnia liczba jest rozmiarem felgi.

Podsumowując – opona 185/60 R15, to opona radialna, grubość jej bieżnika wynosi 185 mm, wysokość profilu to 111 cm (60% z 185 mm), a rozmiar felgi to 15 cali. Wszystkie oznaczenia odczytuje się tak samo, co ułatwia znalezienie odpowiedniego produktu.