Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Kiedy należy wymienić opony w samochodzie?

Kiedy należy wymienić opony w samochodzie?

Sezonowa wymiana opon, czyli wymiana ogumienia na wiosnę oraz na zimę za każdym razem powoduje wiele wątpliwości oraz jest częstym powodem do dyskusji. Wiele osób zastanawia się, jak często należy wymieniać opony oraz jaki jest idealny moment do ich wymiany.  Z uwagi na nieprzewidywalność pogody oraz stosunkowo łagodne zimy, wielu kierowców zastanawia się czy warto podejmować tą czynność.

Sezonowa wymiana opon – kiedy jest konieczna?

Warto pamiętać, że w Polsce przepisy prawa nie nakładają na kierowców obowiązku stosowania opon zimowych, jednak odpowiednie ogumienie oraz jego stan odpowiadają za kwestię bezpieczeństwa, także innych uczestników ruchu drogowego.

Wymiana opon na zimowe powinna mieć miejsce jeśli średnia dobowa temperatura przez najbliższe dni osiąga wartość mniejszą niż 7 stopni Celsjusza. Szybsza niż to konieczne wymiana opon będzie powodowała szybsze tarcie i zużycie ich bieżnika, zbyt późna może stać się przyczyną braku przyczepności na drodze, zwiększonej drogi hamowania a w konsekwencji kolizji lub wypadku. Warto wziąć też pod uwagę wymianę opon na letnie. Powszechnie przyjęło się, że wymiana opon z zimowych na letnie powinna nastąpić jeśli średnie temperatury przekraczają 7 stopni Celsjusza. Jednak w tym przypadku dobrze jest wziąć pod uwagę ogólne warunki pogodowe a zwłaszcza stabilność temperatur oraz rodzaj opadów.

Wymiana opon w serwisie – dlaczego warto?

Podejmując decyzję o wymianie opon, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalistów. Wiele osób nie dysponuje odpowiednimi umiejętnościami, wiedzą a także narzędziami koniecznymi do sprawnego i szybkiego wymienienia ogumienia w aucie. Dlatego też wymiana opon w serwisie takim jak Nord Auto jest dobrym pomysłem nie tylko ze względu na brak umiejętności lub narzędzi, ale także z uwagi na kwestie bezpieczeństwa. Dzięki umiejętnościom oraz niezbędnej wiedzy na temat konkretnej marki samochodów, doświadczeni specjaliści zadbają o profesjonalną wymianę, pomoc oraz możliwość konsultacji w przypadku wszelkich wątpliwości.