Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Dywany do auta

Dywany do auta

Dywany samochodowe mają pozytywne funkcje, która polegają na wygodzie i ochronie przed brudem. 

Wybór dywanu do auta

Wybór dywanu do auta zależy od kilku czynników; wielkości auta – inny dywan do osobowego, inny do większego, osobistych preferencji, dodatkowych udogodnień, wytrwałości materiału, a nawet pory roku. W okresie jesieni i zimy najlepszym rozwiązaniem są dywany gumowe, które nie wchłaniają wilgoci. Bardzo łatwo się je czyści, wystarczy wyciągnąć je z auta i przemyć wodą. W okresie wiosny i lata warto wybrać dywany welurowe, które wyglądają bardzo ładnie i przytulnie. Dywaniki aluminiowe natomiast sprawdzają się głównie w nowocześniejszych autach, dodając im oryginalności i charakteru. Trzeba w tym wypadku wybrać odpowiedni kształt, pasujący do danego auta. 

Ochrona przed brudem

Dywany w aucie pełnią przede wszystkim funkcję ochronną. Warunki pogodowe są czasem niekorzystne, a wraz z butami wnosi się do auta wiele zarazków i kurzu, czasami nawet błota i śniegu. Posiadanie takiego dywanu jest bardzo potrzebne – dywaniki samochodowe nie są kosztowne, a ich posiadanie ma wiele zalet, docenianych przez kierowcę i pasażerów.

Dywaniki samochodowe mają różne materiały, wielkości i kształty. Dobranie odpowiedniego jest niezwykle ważne, jeśli kierowca pragnie zachować wygodę i czystość przez długi czas. Warto co kilka dni wyczyścić dywanik i przemyć go, co pozwoli usunąć zabrudzenia i wpłynie na komfort jazdy.