Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Kiedy inwestować, a kiedy nie inwestować w podgrzewane manetki?

Kiedy inwestować, a kiedy nie inwestować w podgrzewane manetki?

Temat osprzętu oraz akcesoriów motocyklowych jest naprawdę dość szeroki. Czasami można się w tym pogubić. Warto w takiej sytuacji zasięgnąć fachowej porady albo przynajmniej zajrzeć do branżowych czasopism, aby zobaczyć, które upgrad-y lub akcesoria, przydadzą się w naszym konkretnym przypadku. Warto zgłębić jest na przykład temat podgrzewanych manetek.

Jazda jesienią oraz zimą a podgrzewane manetki

manaetki
podgrzewane manetki znaleźć można w sklepie Moto-Tour

Od jakiegoś czasu lepsze wersje motocykli, posiadają w standardzie podgrzewane manetki. Jednak oczywiście nie każdy ma najnowszy motocykl z wyższej półki oraz nie każdy, powinien tak naprawdę instalować sobie na własną rękę podgrzewane manetki. Warto zwrócić uwagę na to, że podgrzewane manetki sprawdzają się oczywiście podczas jazdy na motocyklu w chłodnych miesiącach jesienno-zimowych oraz na samym początku wiosny, kiedy to aura faktycznie bardziej zbliżona jeszcze jest do zimowej. Jeżeli w tych miesiącach nie jeździmy, to raczej podgrzewane manetki nam się nie przydadzą.

Wyjątek od reguły

Oczywiście od każdej reguły istnieje wyjątek i w przypadku podgrzewanych manetek nie jest inaczej. Wspomniano, że podgrzewane manetki przydają się bardzo zimą oraz jesienią, czyli po prostu wtedy, kiedy jest zimno. Jednak mogą być one również przydatne wtedy, kiedy jeździmy w długie trasy. Nawet jeżeli latem jest całkiem ciepło, to podczas długiego kilkugodzinnego przejazdu, kiedy nasze manetki nie są w żaden sposób osłonięte owiewkami, to może dojść do dość szybkiego wychłodzenia dłoni. Wtedy również powinniśmy zainwestować w manetki podgrzewane.