Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Kaski szczękowe – co warto o nich wiedzieć

Kaski szczękowe – co warto o nich wiedzieć

Początkujący i doświadczeni motocykliści zawsze powinni pamiętać o swoim bezpieczeństwie, dlatego też niezbędna jest inwestycja w wysokiej jakości kaski. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie kaski wybrać i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Moda na kaski szczękowe

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na motocyklowe kaski szczękowe, które błyskawicznie znikają z półek sklepowych. Kask szczękowy charakteryzuje się tym, ze szczęka jest bezpośrednio zamontowana wahliwie w stosunku do skorupy. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że kaski tego typu są zdecydowanie łatwiejsze w zakładaniu. Jest to najlepsza propozycja przede wszystkim dla osób, które noszą okulary.

 

Dlaczego kask szczękowy jest tak popularny

 

Oryginalny kask motocyklowy szczękowy jest bardzo wygodny w użytkowaniu i może pochwalić się bardzo bogatym wyposażeniem dodatkowym. Zdejmowanie skorupy z głowy jest bardzo dużą niedogodnością, dlatego też szczękowy mechanizm jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Nowoczesny kask szczękowy bardzo często wyposażony jest na przykład w specjalny blend przeciwsłoneczny albo w dodatkową osłonę podbródka. Nie można zapominać także o walorach estetycznych, które dla wielu motocyklistów mają bardzo duże znaczenie. Jedyną wadą kasków szczękowych jest to, że są o wiele cięższe od kasków integralnych, dlatego też do ich użytkowania trzeba się przyzwyczaić. Kask motocyklowy szczękowy w dużym skrócie łączy w sobie największe zalety kasków integralnych i solidnych kasków otwartych.