Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Kaski na crossa – co warto o nich wiedzieć

Jednym z najważniejszych elementów kasku cross jest skorupa, której głównym zadaniem jest oczywiście przyjęcie całej siły uderzenia. Wysokiej jakości kaski enduro/cross powinny być wykonane z kilku warstw, dzięki czemu będą w stanie zniwelować nawet bardzo silne uderzenia. Każda z poszczególnych warstw musi stopniowo przyjmować siłę uderzenia i przekazać ją w jak najmniejszej ilości na głowę.

Skorupa wewnętrzna

W dzisiejszych czasach bardzo wielu producentów korzysta z dobrodziejstwa coraz to nowszych technologii, które stosowane są w skorupie wewnętrznej. Nowe rozwiązania mają zmaksymalizować amortyzację siły upadku, dzięki czemu motocykliści osiągają coraz to wyższy poziom bezpieczeństwa.

Porządna wentylacja

Nowoczesne kaski na crossa muszą zapewnić także doskonałą wentylację. Podczas wysokich temperatur głowa może bardzo szybko się ugotować, dlatego też dobrze przemyślana wentylacja jest niezbędnym elementem. Im więcej wlotów i wylotów powietrza tym lepiej. Warto postawić na kaski enduro/cross, które mają możliwość regulowania wlotów. W chłodniejsze dni będzie można ograniczyć wentylację.

Ile kosztuje dobry kask cross

Oryginalny kask cross można kupić od 1000zł. Za najbezpieczniejsze modele przyjdzie nam zapłacić nawet ponad 2000zł. Pamiętać należy jednak o tym, że kaski na cross to te akcesoria motocyklowe na których nigdy nie można oszczędzać. Podczas jazdy zdrowie i życie jest najważniejszym priorytetem, dlatego też warto postawić na sprzęt od renomowanego producenta.