Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Buty na motocykl – bezpieczeństwo, wygoda i stylowy design

Buty na motocykl – bezpieczeństwo, wygoda i stylowy design

Decyzja o zakupie danego typu obuwia motocyklowego powinna być przemyślana. Buty motocyklowe należy dobrać z uwzględnieniem warunków, w jakich będą eksploatowane.

Wysokie wymagania wobec butów

Ze względu na różne przeznaczenie buty motocyklowe posiadają zróżnicowane rozwiązania techniczne. Dla motocyklistów lubiących podróże przeznaczone są buty turystyczne lub szosowo-sportowe. Dzięki bardziej elastycznemu wykonaniu, a także mniejszej ilości ochraniaczy sprawdzą się podczas zwiedzania ciekawych miejsc na szlaku. Buty na motocykl stworzone do jazdy na jednośladach typu enduro i cross posiadają klamrowe zapięcia, stabilizujące nogę. Wzmocnienie stopy jest ważne, ze względu na częstą asekurację motocyklisty za pomocą nóg. Buty tworzone dla osób lubiących jazdę na motocyklach szosowych posiadają zaś wzmocnienia na palcach, a także ochraniacze pięt, kostek i piszczeli. Buty sportowe z kolei, zakładane na tor wyścigowy posiadają wymienne slider’y, ponieważ przy głębokich złożeniach istnieje duże ryzyko przetarcia materiału.

Jak dobrać odpowiednie buty?

Podstawową kwestią jest świadomość jakiego typu butów potrzebujesz. Następnie kwestia wyboru atrakcyjnego modelu i rozmiaru. Jednak to nie koniec…

Prawidłowo dobrane obuwie powinno stabilnie trzymać stopę. Warto sprawdzić także, czy po zapięciu zamka lub klamerek buty w żadnym miejscu nie uwierają. Nie powinny krępować ruchów, tak aby bez problemu operować dźwignią zmiany biegów. Warto zwrócić uwagę na wyposażenie butów na motocykl. Buty powinny posiadać odpowiedniej jakości zamek lub klamry, ochraniacze i wzmocnienia.

Wszystkie elementy mają wpływ nie tylko na bezpieczeństwo, ale też komfort użytkowania i prezentację. Z tych powodów wybór butów motocyklowych jest nie lada wyzwaniem. Jednak znając potrzeby i oczekiwania znaleźć można idealną parę, która da nam komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.