Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Czym jest auto detailing?

Czym jest auto detailing?

Fast White Light Car Detail Auto Race New

Często, widząc samochód czysty tak, jakby wyjechał z salonu, zastanawiamy się jak to możliwe. Jest to zasługa auto detailingu. Korzystają z niego właściciele samochodów prosto z salonu oraz właściciele używanych, kilkuletnich aut. Wszystko po to, aby pojazd wyglądał czysto i świeżo. Ale czym właściwie jest ten auto detailing?

Jest to przemyślany proces, mający na celu oczyszczenie, renowację i konserwację całego samochodu. Procesowi dokładnego czyszczenia można też wybrać określone elementy. Auto detailing skupia się na zewnętrznej, ale i na wewnętrznej stronie auta lub jego całości. Jeśli chodzi o wnętrze pojazdu, to szczególną uwagę przypisuje się tapicerce, plastikowi i innym elementom, takim jak uszczelki czy listwy, gdyż jest to zabieg bardzo dokładny. Oprócz tego ma miejsce renowacja oraz konserwacja wnętrza. Za takie zabiegi odpowiedzialni są specjaliści z odpowiednimi środkami czyszczącymi i konserwującymi, których często w sklepach nie zobaczymy. Są one niemalże niedostępne dla zwykłych ludzi. Dobór środków chemicznych jest bardzo istotny, gdyż mała pomyłka, zły wybór chemii, może odbarwić elementy samochodu. W przypadku zewnętrznego czyszczenia, prace skupiają się przede wszystkim na lakierze. Jest to szereg zabiegów, w które wlicza się usuwanie rys oraz wgnieceń, a także czyszczenie z ciężkich zabrudzeń, takich jak smoła.

Auto detailing cennik – przygotowanie samochodu do sprzedaży to koszt od około 500 złotych do 1500. Za pielęgnacje tapicerki czy plastików zapłacimy około 200 złotych. Renowacja lakieru to od 500 do nawet 2000 złotych, a renowacja pomniejszych elementów po około 200 złotych. Nie jest to duża cena, jak na tego typu usługi, w których działają specjaliści (resztę oferty znajdziesz w CarSPA).