Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jaki interkom do kasku warto wybrać?

Jazda na swoim ulubionym motocyklu niekoniecznie musi oznaczać podróży w ciszy i milczeniu. Profesjonalne interkomy umożliwiają bezpośrednią rozmowę nie tylko z pasażerem, ale również z grupą znajomych, którzy podróżują razem z nami. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo po co jest interkom do kasku i jaki model warto wybrać.

Interkomy – do czego służą?

Jak wspomniano powyżej interkom do kasku służy do nawiązania rozmowy podczas jazdy na motorze. Niektóre modele umożliwiają także odtwarzanie muzyki. Godne uwagi są przede wszystkim te modele, które można połączyć bezpośrednio z nawigacją. Jeżeli w słuchawkach będziemy słyszeć wskazówki nawigatora to zawsze bezpiecznie i szybko trafimy do wyznaczonego punktu na mapie.

Profesjonalny interkom z kaskiem

W dzisiejszych czasach zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są interkomy oferowane razem z kaskiem. Podczas użytkowania takiego sprzętu będziemy mieć 100% pewność, że zarówno mikrofon jak i głośnik nie będzie utrudniał jazdy. W niektórych modelach interkomy mają zintegrowane radio FM, które wycisza się automatycznie, gdy pojawi się nowe połączenie głosowe. Jest to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie. Jak łatwo się domyśleć w pierwszej kolejności warto postawić na markowy sprzęt od renomowanego producenta. Oryginalny interkom do kasku powinien zapewnić zasięg nawet do 600 metrów na otwartym terenie. Godne polecenia są interkomy, które mają możliwość zaprogramowania głosowych poleceń.