Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jakie rękawice na motocykl wybrać?

Dobrze dobrane rękawice motocyklowe znacząco wpływają na komfort oraz bezpieczeństwo kierowcy. Ważne jest, aby podczas wyboru nie kierować się wyłącznie niską ceną. Priorytetem jest jakość produktu. Podczas kolizji lub wypadku to właśnie ręce są szczególnie narażone na kontuzje. Pozornie niegroźna sytuacja może zakończyć się poważnym problemem. Właśnie dlatego należy wybrać rękawice motocyklowe z solidnych materiałów – najlepiej, aby posiadały one dodatkowe wzmocnienia.

Pełna swoboda ruchu

Rękawice na motocykl powinny nie tylko kompleksowo chronić dłonie. Istotnym jest to, aby nie ograniczały one swobody ruchu. Kierowca powinien bezproblemowo i sprawnie wykonywać wszystkie czynności, które są niezbędne podczas jazdy. Zbyt sztywne rękawice narażają motocyklistę na utratę kontroli nad pojazdem. Tworzywo powinno być mocne, a zarazem elastyczne. Świetnie sprawdza się tutaj skora naturalna.

rękawice motocyklowe

 

 

 

 

 

 

 

https://moto-tour.com.pl/pol_m_Dla-motocyklisty_Rekawice-motocyklowe-14116.html

Dodatkowe wzmocnienia

Dobrze jest, jeśli rękawice posiadają dodatkowe wzmocnienia w miejscach szczególnie narażonych na przetarcie. Mowa tutaj w szczególności o nadgarstku, złączeniu kości śródręcza, krawędziach dłoni, czy też policzkach.
Nie można również zapomnieć o odpowiednim rozmiarze. Bez problemu można znaleźć rękawice motocyklowe damskie, męskie, a nawet unisex. Wybór jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mankiet powinien mieć regulowaną szerokość, tak aby idealnie przylegał do użytkownika.