Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jak prawidłowo stosować odsiwiacz?

Jak prawidłowo stosować odsiwiacz?

Odsiwiacze można już dostać w wielu drogeriach, sklepach fryzjerskich czy nawet aptekach. Kupując je, nie trzeba przejmować się ich kolorem, gdyż jest on dostosowany do wszystkich rodzajów włosów (blond, rudych i brązowych). Efektywność kosmetyku zależeć będzie zatem od czegoś innego – sposobu, w jaki człowiek go wykorzysta. Jak powinno się to zrobić, aby na dobre pozbyć się siwizny?

Prawidłowa technika nakładania odsiwiacza

Produkt ten dostępny jest zwykle w formie pianek, płynów bądź kremów. Niezależnie od jego konsystencji należy nałożyć jego odpowiednią ilość na całe włosy, wmasowując ją palcami bądź specjalnym pędzelkiem. Zabieg powinien być przeprowadzany na kosmykach suchych. Po upływie czasu podanego na opakowaniu preparatu należy umyć włosy wodą i szamponem. Sam zabieg zaleca się wykonać przynajmniej dwukrotnie, aby przywrócić wszystkim kosmykom ich naturalny odcień. Później po odsiwiacz można sięgać w momencie, gdy włosy zaczną odrastać. Zazwyczaj dzieje się to po czterech tygodniach (zobacz więcej szczegółów).

Istnieje pewne przeciwwskazanie do korzystania z tego kosmetyku. Nie powinno się go bowiem nakładać na włosy, które zostały już wcześniej zafarbowane i nie mają swojego naturalnego odcienia.