Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Profesjonalne polerowanie samochodu – co jest potrzebne

Profesjonalne polerowanie samochodu – co jest potrzebne

Samodzielne polerowanie samochodu może być bardzo czasochłonnym i męczącym zadaniem, dlatego też warto jak najszybciej wyposażyć się w profesjonalny sprzęt. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą poznać niezbędna akcesoria, dzięki którym polerowanie auta stanie się czystą przyjemnością.

Profesjonalna polerka do zadań specjalnych

W pierwszej kolejności warto postawić na profesjonalną polerkę bez której bardzo trudno jest uzyskać satysfakcjonujący efekt. Warto postawić na polerki, które umożliwiają zmianę obrotów (najlepiej w zakresie od 800 do 3000 obrotów na minutę). W trakcie polerowania samochodu korzysta się z wielu prędkości, dlatego też opcja ta jest mile widzialna (zobacz jak to robi CarSPA).

Dobra gąbka do polerki

Polerowanie samochodu wymaga również użycia porządnej gąbki. Wybór gąbki w dużej mierze zależy od jakości i rodzaju lakieru samochodowego. W przypadku bardzo matowego lakieru najlepiej sprawdzi się twarda gąbka. Osoby, które chcą jedynie poprawić wygląd lakieru powinny postawić na miękkie gąbki.

O czym należy pamiętać?

Podczas polerowania samochodu należy pamiętać o tym, aby dokładnie zabezpieczyć wszystkie chromowane elementy. Co prawda pasta nie jest szkodliwa dla tych elementów, ale jej usuwanie może przysporzyć wielu problemów Aby zabezpieczyć poszczególne elementy najlepiej skorzystać ze zwykłej taśmy. Jeżeli chodzi o nakładanie pasty, to przed jej nałożeniem warto najpierw zraszać gąbkę wodą i nakładać niewielkie ilości preparatu. Zaleca się polerowanie niewielkiej ilości powierzchni karoserii przy kontrolowaniu temperatury lakieru. Dla własnego bezpieczeństwa warto wyposażyć się dodatkowo w specjalne okulary ochronne.