Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Wydech Akrapovic Slip-on Line – proste rozwiązanie do motocykla Abarth

Wydech Akrapovic Slip-on Line – proste rozwiązanie do motocykla Abarth

Oryginalny wydech Akrapovic to rozwiązanie optymalne z kilku względów. Widać je zwłaszcza na przykładzie modelu Akrapovic Slip-on Line, który wyprodukowany jest dla potrzeb modelu Abarth 500/500C. Co warto wiedzieć o tym wydechu i jego specyficznej konstrukcji?

Jak wykonany jest detal?

W opisywanym modelu wydechu Akrapovic, materiałem z którego wykonano jego korpus jest stal nierdzewna stopu T304. Nic w tym zresztą dziwnego, gdyż wydech ten jest narażony na działanie wielu różnych zjawisk natury chemicznej i fizycznej. Żeby było ciekawiej, układ ten jest zakończony karbonowymi końcówkami. Opcjonalnie można też wybrać końcówki tytanowe, które prezentują się równie ciekawie.

Łatwość w montażu

Jak na wydech Akrapovic przystało, montaż tej konstrukcji nie wymaga zastosowania żadnych dodatkowych przeróbek, gdyż on sam jest doskonale dopasowany do konstrukcji motocykla. Co ciekawe, istnieje również możliwość rozbudowania układu Akrapovica o dodatkowy moduł o wiele znaczącej nazwie Sound Kit. Dzięki niemu możliwe jest kompleksowe sterowanie przepustnicą, a co za tym idzie – również intensywnością dźwięku emitowanego przez wydech. Warto też zaznaczyć, że produkt posiada certyfikat EC, który – co ciekawe – dotyczy stanu zamkniętej przepustnicy.

Podsumowanie

Wydechy Akrapovic to konstrukcje znane w motoryzacji już od początku XXI wieku. Model Slip jest przeznaczony wyłącznie do konkretnego typu pojazdu i – można powiedzieć – że jest w pełni dopasowany do jego specyficznej konstrukcji. Akrapovic to kolejny niszowy wydech dla niszowych pojazdów.