Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Ile kosztuje leasing?

Ile kosztuje leasing?

Leasing jest nowoczesną forma finansowania, która każdego roku staje się w Polsce coraz bardziej popularna. W zeszłym roku odnotowano ponad piętnastoprocentowy wzrost zainteresowania skorzystaniem z usług branży leasingowej w porównaniu do roku 2016. Tak szybko rosnąca popularność tej formy finansowania związana jest z licznymi korzyściami płynącymi z leasingu samochodów osobowych. Ile kosztuje leasing?

Finansowanie

Każdego roku rośnie liczba kierowców korzystających z leasingu samochodów firmowych – doskonała oferta na stronie nord auto. W głównej mierze klienci wykazują zapotrzebowanie na samochody osobowe pełniące w firmie rolę reprezentacyjną, auta przeznaczone dla handlowców (zwykle małe samochody dostawcze lub busy) oraz samochody ciężarowe. Co ciekawe, klienci nie traktują leasingu jedynie jako alternatywnej formy zakupu dóbr, ale przede wszystkim jako formę użytkowania samochodu z późniejszą szansą jego wykupienia w atrakcyjnej cenie.

Koszt leasingu

Jak wspomniano wyżej, klient ma możliwość wykupienia samochodu po upłynięciu okresu wiążącego leasingodawcę z leasingobiorcą. Cena oferowana za wykup auta jest zwykle bardzo atrakcyjna, niższa niż cena początkowa samochodu oraz ustalana indywidualnie pomiędzy zainteresowanymi stronami. Podpisując umowę cywilnoprawną klient ma możliwość wyboru kalkulacji wykupu auta. Zazwyczaj opcje są dwie: wykup za 1% pierwotnej wartości samochodu lub za 30% wartości. Opcje te wiążą się z koniecznością wniesienia wkładu własnego w wysokości około 10%. Większość leasingodawców oferuje klientom swoje usługi w granicach 105-115% ceny wyjściowej auta, gdzie koszt finansowania rośnie w sytuacji wyboru opcji leasingu z ubezpieczeniem.