Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Felgi samochodowe – jak wybrać odpowiednie?

Felgi samochodowe – jak wybrać odpowiednie?

Felgi są niewątpliwe nieodłącznym elementem wyposażenia auta. Mają nie tylko walory estetyczne, ale także wpływają na poprawę komfortu jazdy. Jakie felgi będą lepsze? Aluminiowe czy stalowe? O tym przeczytasz w naszym artykule. 

Jakie są rodzaje felg samochodowych?

W sklepach motoryzacyjnych w sprzedaży dostępne są felgi stalowe i aluminiowe (https://www.miwan.pl/szukajfelgi/). Felgi stalowe są w dość niskiej cenie, a przy tym są niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia oraz łatwe do utrzymania w czystości. Pomimo iż posiadają wiele zalet, nie zawsze sprawiają, że samochód wygląda estetycznie. Nieco inne są felgi aluminiowe, czyli tzw. alufelgi. Ich najważniejszą zaletą jest nienaganny wygląd, który sprawia, że auto prezentuje się naprawdę dobrze. Co więcej, pasują praktycznie do każdego samochodu. Pojawiają się w wielu wzorach i kolorach, a w zależności od dokonanego wyboru mogą dodać sportowego charakteru lub klasycznej elegancji. Są jednak droższe niż ich stalowe odpowiedniki. 

Jak dbać o felgi samochodowe?

Felgi samochodowe są szczególnie narażone na osadzanie się brudu drogowego czy soli. Również na nich znajduje się trudny do usunięcia pył hamulcowy. Do czyszczenia najlepiej wybierać preparaty dedykowane felgom, dzięki czemu mamy pewność prawidłowego czyszczenia. Oczywiście po zastosowaniu takich preparatów należy dokładnie spłukać felgi samochodowe wodą. W celu ich ochrony przed wnikaniem brudu można zdecydować się na woskowanie. Felgi staną się nie tylko lśniące, ale także mniej podatne na osadzanie się błota czy kurzu.