Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jaka powinna być bezpieczna odzież motocyklowa?

Jaka powinna być bezpieczna odzież motocyklowa?

Odpowiedzialny motocyklistanie może dowolnie wybierać sobie stroju do jeżdżenia. Odzież motocyklowa nie powinna jedynie ładnie wyglądać, ale spełniać standardy bezpieczeństwa. Nie odnosi się to jedynie do kasku, ale również spodni, kurtki, a nawet butów. Czym powinien wyróżniać się strój motocyklisty i o czym pamiętać kupując poszczególne jego części?

Materiał odzieży  

odzież na motocykl

Odzież na motocykl powinna być wykonana z najlepszych materiałów, jakie dostępne są na rynku. W żadnym wypadku nie powinno się oszczędzać na zdrowiu. Kaski powinny być wykonane z polimerowych tworzyw termoplastycznych wraz z dodatkiem materiałów kompozytowych. W przypadku kurtki, spodni i butów warto zainwestować w sprzęt skórzany. Bezpieczne są również różnego rodzaju materiały tekstylne, ale należy zwrócić uwagę na to, czy jest w pełni odporne na ścieranie.

Dodatkowe zabezpieczenia 

W przypadku odzieży motocyklowej ważny jest nie tyle sam materiał, ile różnego rodzaju zabezpieczenia. Kluczowe są tu ochraniacze, które zwiększą szansę na brak zadrapań czy kontuzji po upadku. Najczęściej znajdują się w okolicach łokcia, barków oraz kręgosłupa. W odzieży na motocykl powinny być umieszczone dodatkowe wkładki tekstylne, całkowicie odporne na ścieranie. Komfort jeżdżenia zwiększa specjalne membrana chroniąca przed wilgocią, dzięki której łatwiej pozbyć się pary wodnej.

Niektóre kurtki posiadają dodatkowe ochraniacze w rejonie obojczyków i klatki piersiowej, które często nazywa się „żółwiami”. W przypadku spodni należy zwrócić uwagę na ochronę kolan, bioder i piszczeli. Dolną i górą część odzieży można też połączyć, dzięki czemu uzyskuje się zwiększający bezpieczeństwo kombinezon.