Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Co wyróżnia nawigację motocyklową?

Co wyróżnia nawigację motocyklową?

W dzisiejszych czasach nawigacja GPS jest powszechną funkcjonalnością smartfonu. Mało kto korzysta jeszcze z osobnych urządzeń, których jedynym zadaniem jest doprowadzenie użytkownika do celu podróży. Jednak delikatny smartfon może nie stanowić idealnego rozwiązania dla motocyklisty, który wyrusza w drogę nieosłonięty przed wodą, kurzem i błotem. Nawigacja motocyklowa musi posiadać solidną obudowę uodparniającą ją na te czynniki zewnętrzne, a także na upadki.

Najważniejsze cechy nawigacji motocyklowej

Nawigacja na motocykl charakteryzuje się wyświetlaczem o dużej jasności, dzięki czemu pozostaje czytelna nawet w bardzo słoneczny dzień. Dedykowana motocyklom nawigacja GPS posiada również odpowiednio duże elementy interfejsu graficznego, by łatwo było w nie trafić podczas prowadzenia pojazdu. Dodatkowo wyposażona jest w specjalnie skonfigurowany wyświetlacz, który reaguje na dotyk rękawicy motocyklowej. Jej obsługa jest bardzo prosta i nie zawiera zbędnych kroków. 

Nawigacja motocyklowa – co jeszcze powinna posiadać?

To bardzo istotne, by nawigacja motocyklowa (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/nawigacje-gps-akcesoria-191000.html) wyposażona była w uchwyt pozwalający na solidny montaż do kierownicy. Ponieważ długotrwała ekspozycja na słońce to duże wyzwanie dla urządzenia elektronicznego, musi skutecznie przeciwdziałać przegrzewaniu się procesora. Nowoczesny model pozwoli także połączyć się ze smartfonem, by za jego pośrednictwem można było odbierać telefony i wiadomości tekstowe.