Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Ekonomiczny zakup opon

Ekonomiczny zakup opon

Zakup opon do samochodu osobowego wiąże się z dość dużym wydatkiem. Komplet dobrej jakości opon może kosztować kilkaset złotych lub więcej. Jednak nie zawsze opłaca się inwestować dużych kwot w ich zakup. Jak zaoszczędzić na zakupie opon?

Opony na cały rok

Opony całoroczne ze sklepu świetnie sprawdzą się w pojazdach, które nie są nadmiernie eksploatowane lub w starych autach, które mogą zepsuć się nie do naprawienia w każdej chwili.

Taki typ opon jest rozwiązaniem pośrednim między znoszącymi ekstremalnie wysokie temperatury oponami letnimi a dostosowanymi do pracy w niskich temperaturach opony zimowe o dobrej przyczepności.

Nie do każdego rodzaju jazdy

Warto pamiętać, że jeśli pojazd jest dość nowy i często użytkowany (na przykład gdy praca wymaga przemieszczania się na dalekie dystanse), opony całoroczne mogą się nie sprawdzić. Przy wysokiej eksploatacji bieżnik będzie ścierał się bardzo szybko i może okazać się, że zaledwie po kilku miesiącach intensywnej jazdy opony nie spełniają wymaganych prawem parametrów.

Jednakże jeśli auto przemieszcza się rzadko lub na krótkie dystanse, ten typ opon może okazać się świetnym pomysłem. Pozwala na dużą oszczędność pieniędzy przy zachowaniu wysokiej jakości.