Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Polerowanie samochodu

Polerowanie samochodu

Polerowanie auta połączone dodatkowo z woskowaniem, może bardzo znacząco poprawić wygląd naszego samochodu, a wraz z nim samopoczucie każdego kierowcy. Proces ten możemy wykonać samodzielnie lub zlecić fachowcom.

Czy polerowanie warto wykonać samodzielnie?

Auto detailing to ogólna nazwa na zabiegi pielęgnacyjne, których esencją jest polerowanie. Powstaje coraz więcej firm świadczących takie usługi i dzieje się to nie bez powodu. Sprawdzić warto co należy zrobić, aby samodzielnie wypolerować samochód.

Po pierwsze chemia

Odpowiednia chemia pielęgnacyjna to podstawa. Powinna być dobrana do tego, jaki mamy lakier, w jakim jest wieku oraz stanie. W niektórych przypadkach przed lakierowaniem wystarczy sama dekontaminacja lakieru (chociaż sama w sobie zajmuje dość sporo czasu i jej prawidłowe przeprowadzenie jest pracochłonne), w innych czasem trzeba wręcz zerwać stary lakier i nałożyć nowy.

Po drugie miejsce i czas

Niektóre etapy nie mogą następować bezpośrednio po sobie. Auto musi nieco odczekać. Praca w zwykłym garażu lub pod „chmurką” powoduje, że przygotowywane powierzchnie z powrotem się zabrudzą. Powoduje to również, że musimy przeznaczyć na zabieg sporo czasu.

Do tych głównych wytycznych należy dorzucić umiejętności narzędzia oraz wiedzę. Z tego powodu, jeśli interesuje nas naprawdę olśniewający efekt, powinniśmy zaufać profesjonalistom. W auto detailing warto jest zainwestować, ponieważ warsztat daje nam gwarancję efektu oraz może nam zaoferować usługi w różnych przedziałach cenowych i obejmujące różny zakres prac.