Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Polerowanie karoserii samochodu. Jak robić to prawidłowo?

Polerowanie karoserii samochodu. Jak robić to prawidłowo?

Po latach użytkowania auta, jego karoseria nie wygląda już tak doskonale jak wcześniej. Na lakierze pojawiają się zarysowania, barwa nadwozia zaś nie jest wyrazista, bowiem na skutek działania promieni słonecznych po prostu staje się bledsza. Auto z taką karoserią nie wygląda atrakcyjnie. Na szczęście można wygląd lakieru w znaczącym stopniu poprawić, polerując karoserię specjalną pastą. Pasty polerskie do samochodu nie są drogie, samo polerowanie zaś łatwe. Warto jednak pamiętać, że i przy tej pracy można popełnić błędy.

Polerowanie karoserii. Pogoda ma znaczenie

Polerowanie karoserii warto wykonywać w ciepły, ale nie gorący i zbyt słoneczny dzień. Jeśli temperatura powietrza będzie za wysoka, a promienie słoneczne za mocne, pasty polerskie do samochodu będą na karoserii zbyt szybko wysychać i nie wnikną w strukturę lakieru. Efekt polerowania karoserii przy takiej pogodzie będzie daleki od doskonałego. 

Jak nakładać pastę polerską? 

Pastę polerską https://autokosmetyk.com/pasty-polerskie zawsze należy nakładać na umytą i osuszoną karoserię. Do nakładania idealnie nadaje się miękka szmatka lub gąbka. Pastę trzeba nałożyć na każdy lakierowany element karoserii. Cienką warstwę pasty nakłada się kolistymi ruchami.

W paście znajdują się mikro drobinki, które podczas jej nakładania usuną mikroskopijną warstwę lakieru, co spowoduje, że drobne zarysowania karoserii nie będą już widoczne.

Polerowanie karoserii

Pasta polerska musi na karoserii dobrze wyschnąć. Dopiero wtedy można przystąpić do polerowania. Oczywiście polecane jest polerowanie przy pomocy mechanicznej polerki, doskonałe efekty jednak można też uzyskać, polerując karoserię miękką szmatką.

Podobnie jak przy nakładaniu pasty, przy polerowaniu trzeba na karoserii wykonywać koliste ruchy, unikając zbyt mocnego przyciskania szmatki do karoserii. Wypolerowaną karoserie można dodatkowo zabezpieczyć pastą z woskiem, ale już nieścieralną. Wypolerowana i zabezpieczona pastą woskową, z pewnością będzie wyglądać doskonale.