Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jak kupić dobry wideorejestrator samochodowy?

Jak kupić dobry wideorejestrator samochodowy?

Wideorejestrator samochodowy to gadżet, który powinien być na wyposażeniu dosłownie każdego auta. Dzięki niemu można nie tylko stale monitorować i nagrywać to, jak odbywa się ruch drogowy, co pomaga w przypadku ewentualnych kolizji i wypadków, lecz również analizować swoją jazdę i ją poprawiać. Niestety pomimo tak dużej ilości zalet tego urządzenia, niewielu kierowców wie, jakimi cechami powinno się ono charakteryzować.

Jakość nagrania

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą sprawą jeśli chodzi o wybranie odpowiedniego rodzaju wideorejestratora samochodowego, jest to, jakiej będzie on jakości generował nagrania. Wielu kierowców uważa, że w tym zakresie trzeba zwracać uwagę jedynie na to, jak duża jest rozdzielczość nagrania, lecz jest to błąd. Kluczowe w tym wypadku jest to, nie jak duża będzie rozdzielczość, lecz jak wysoka będzie ilość klatek na sekundę. Absolutnym minimum jest oczywiście 30 klatek, lecz jest to wartość, która w przypadku szybszych fragmentów może powodować zbyt duże rozmycie obrazu. Z tego też powodu koniecznie trzeba kupić model z 60 klatkami na sekundę.

Funkcje dodatkowe

Oprócz jednak samej ilości klatek warto dobrać taki model wideorejestratora, który wyposażony będzie w dodatkowe, usprawniające działanie urządzenia funkcje. Mowa tu jest np. o nagrywaniu w trybie nocnym. Dzięki niemu wyostrzone zostają nagrania realizowane po zmroku, dzięki czemu ich jakość mocno idzie w górę. Jest to opcja szczególnie warta uwagi w czasie zimy, gdy duża część podróżowania autem odbywa się po ciemku.