Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Pachnąca skóra w aucie – zobacz proste pomysły

Skóra pachnie jak materiał roślinny, z którego została wykonana, czyli kombinacją związków zwanych volatiles. Podczas gdy zapach nowej skóry jest przyjemny, zacznie ona śmierdzieć, jeśli nie będzie odpowiednio czyszczona.

Te związki i sposób, w jaki oddziałują z tlenem w powietrzu, sprawiają, że skóra pachnie. Gdy skóra jest pocierana lub drapana, związki te uwalniają się i wraz z innymi mikrobami ze skóry danej osoby tworzą nieprzyjemny zapach. Gdy skóra jest wystawiona na działanie zbyt dużej ilości tlenu, proces ten przyspiesza i zapach staje się silniejszy. Środki do czyszczenia skóry w aucie znajdziesz m.in tutaj, czyli w profesjonalnym sklepie z tego typu asortymentem.

Jest to jedno z wyzwań związanych z czyszczeniem wnętrz wyłożonych skórą, ponieważ związki, które sprawiają, że skóra pachnie, sprawiają również, że pochłania ona tlen. Jeśli spróbujesz wyczyścić skórę w zamkniętej przestrzeni, skończysz powodując więcej szkód i tworząc większy problem z zapachem w krótkim czasie.

Jak czyścić wnętrze samochodu środkami do pielęgnacji skóry

W przypadku tego artykułu będziemy czyścić wnętrze pojazdu z czarnym skórzanym wnętrzem. Po pierwsze, musimy doprowadzić wnętrze do czystości.

Użyj ściereczki z mikrofibry, aby usunąć brud i kurz z powierzchni siedzeń i deski rozdzielczej. Jeśli na skórze znajdują się plamy lub ślady, trzeba będzie je najpierw wyczyścić.

Staranne czyszczenie

Starannie wyczyść krawędzie foteli i inne miejsca o dużym natężeniu ruchu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się plam na inne obszary. Wyczyść również konsolę środkową i uchwyty na kubki, aby utrzymać powierzchnie czyste i wolne od kurzu.

Następnie, będziesz chciał odkazić wnętrze. Możesz użyć produktu, który zabija zarazki, zapachy i zabija bakterie, które powodują szkodliwe zapachy.

Zastosuj produkt i pozwól mu siedzieć przez 30 minut. Możesz również użyć produktu, który tworzy przyjemny zapach, który pomaga zamaskować niechciane zapachy.