Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Ferrari Enzo – fantastyczna przejażdżka super autem

Ferrari Enzo – fantastyczna przejażdżka super autem

Od początku super samochodu Powszechnie uważa się, że Enzo Ferrari miał marzenie o zbudowaniu samochodu zdolnego do osiągnięcia absolutnej granicy prędkości. Uważa się, że to marzenie o osiąganiu coraz większych prędkości zostało zainspirowane przez wiele kamieni milowych w wyścigach, których był świadkiem w dzieciństwie i latach młodzieńczych. Wiadomo, że w wieku 17 lat prowadził Alfę Romeo 6C 2500 SS Francesco Sodiego w 1922 roku.

Auto do ścigania się i nie tylko – przejadź się Ferrari

Ferrari 6C (wraz z Alfa Romeo 8C i Bugatti Royale) zostało zaprojektowane i skonstruowane przez jego ojca Ugo Ferrari. Był napędzany silnikiem 2,5 L V 12, który produkował około 100 koni mechanicznych. Samochód był jednak wciąż zbyt ciężki, aby brać udział w zawodach wyścigowych. Dopiero w 1929 roku Enzo i spółka stworzyli wreszcie swój pierwszy udany samochód wyścigowy.

Pierwszym udanym samochodem wyścigowym zaprojektowanym i zbudowanym przez Scuderia Ferrari był Tipo 815. To właśnie ten samochód pokonał zdradliwe wody wyścigów Formuły 1 i stał się najbardziej rozpoznawalną marką super samochodów na świecie.

Nie ma formuły bez Ferrari

Formuła Ferrari Ferrari są znane z tego, że są szybkie, piękne i jedyne w swoim rodzaju. Podczas gdy samochody są z pewnością zdolne do osiągania najwyższych prędkości, ich głównym celem jest fascynacja i zdumienie ludzi, którzy je widzą.

Aby to osiągnąć, Enzo Ferrari opracował formułę, którą nazwał „formułą Ferrari”. Formuła ta opierała się na trzech zasadniczych aspektach: samochód musi być piękny, musi być zaawansowany technologicznie oraz musi być w stanie zafascynować i zadziwić ludzi, którzy go widzą. Ściganie się czy zwykła przejażdżka po takim torze https://autonator.pl/samochody/ferrari-f430 to wyjątkowe doznanie. Szczególnie takim autem jak Ferrari.

Aby osiągnąć dwa pierwsze aspekty, Ferrari skupiło się na wydajności aerodynamicznej i wydajności silnika.

Aby osiągnąć trzeci aspekt – zafascynowanie i zadziwienie ludzi – zainwestowali wiele w projekt i estetykę swoich samochodów. W rezultacie powstał samochód, który jest nie tylko szybki, ale także piękny do oglądania i zaawansowany technologicznie. Formuła Ferrari jest tak fundamentalna dla marki, że jest wypisana na ścianie fabryki Ferrari w Maranello.