Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

O czym należy pamiętać, odwiedzając salon samochodowy?

O czym należy pamiętać, odwiedzając salon samochodowy?

Kupowanie samochodu z salonu nie jest wcale prostym zadaniem, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z niniejszym artykułem. Dzięki naszym wskazówkom unikną Państwo wielu nieprzyjemnych sytuacji.

O czym należy pamiętać?

Jak powszechnie wiadomo, zakup nowego auta prosto z salonu firmowego albo dealerskiego jest zupełnie innym doznaniem, niż zakup używanego auta w komisie. Wybranie konkretnej marki samochodu to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważnym zadaniem jest również to, aby dealer dał nam korzystną cenę, dlatego też warto przygotować się do negocjacji.

Kiedy warto odwiedzić dealera?

Salon samochodowy najlepiej odwiedzić wtedy, gdy pojawia się obniżki cen za stare roczniki. Korzystając z wyprzedaży rocznika można naprawdę wiele zaoszczędzić, dlatego też warto polować na okazje. W Polsce wyprzedaże rozpoczynają się od grudnia i trwają zazwyczaj do 31 stycznia. Jest to najlepszy okres dla kierowców, aby kupić nowe auto prosto z salonu.

Na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie nowego pojazdu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na moc silnika oraz na jego wersję. Parametry te odgrywają bardzo ważną rolę zwłaszcza, jak zależy nam na porządnym przyśpieszeniu. Inwestując w silniki o dużej mocy, trzeba jednak liczyć się z nieco wyższym spalaniem. Na szczęście producenci samochodów starają się, aby ich pojazdy cechowały się najniższym spalaniem. Każdy model ma inną średnią spalania paliwa, dlatego też warto zwrócić na to uwagę. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale warto zwrócić uwagę także na kolor podwozia oraz tapicerki samochodowej. Nie można zapominać również o dodatkowych wyposażeniu auta. Niestety za każdy bajerek należy dodatkowo zapłacić, dlatego też warto zastanowić się, czy alufelgi, spoilery albo relingi na dachu są naprawdę potrzebne. Dobry salon samochodowy powinien zaoferować także jazdę próbną wybranym samochodem.