Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Z czym wiąże się montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych?

Z czym wiąże się montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych?

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych to zadanie, jakie warto powierzyć specjalistom. Samodzielnie nie zawsze poradzimy sobie sprawnie, a oszczędność czasu jest tutaj na wagę złota. Na czym bazuje montaż tego urządzenia? Z czym się wiąże? Jakie czynności są wykonywane?

Stacja ładowania samochodów elektrycznych

Stacje ładowania aut elektrycznych to urządzenia, które cieszą się bardzo dużym uznaniem na rynku. Pojazdy elektryczne są coraz bardziej popularne, a ich ładowania aktualnie nie przysparza właścicielom większego problemu. Warto skorzystać z nowoczesnych stacji ładowania, jakie znajdziemy na rynku. Po zakupie możemy poprosić o pomoc w zamontowaniu. Przed przystąpieniem do zadania specjaliści zazwyczaj kontrolują daną instalację pod kątem możliwości zainstalowania danego modelu. Jeśli nie ma żadnych przeszkód, przystępuje się do fachowego montażu. Sprawdź ofertę z montażem na wallbox.pl.

Montaż stacji ładowania aut elektrycznych

 Okazuje się, że prace montażowe bazują na kilku czynnościach, jakimi są:

montaż stacji ładowania
  • Okablowanie pod ładowarkę – na tym etapie doprowadza się przewód z rozdzielnicy elektrycznej do miejsca, w którym zamontowana zostanie ładowarka. Elektryk ma za zadanie dodać do rozdzielnicy specjalny wyłącznik nadprądowy. Skorzystać można z już istniejących instalacji, co jest sporym udogodnieniem.
  • Montaż ładowarki – po okablowaniu przystępuje się do montażu przy rozłączonym napięciu. Kabel posiada rozdzielony przewód ochronny, który pełni określone funkcje. 
  • Podłączenie ładowarki do prądu – po zamontowaniu oraz wpięciu kala zasilającego, następuje uruchomienie prądu i rozpoczęcia ładowania samochodu.