Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Najpopularniejsze warsztaty samochodowe

Najpopularniejsze warsztaty samochodowe

Pod ogólną nazwą warsztat samochodowy kryć się może naprawdę wiele różnych profesji. Samochód jest bardzo skomplikowaną maszyną, co powoduje, że nie da się wszystkich jego elementów naprawić w jednym miejscu i koniecznie musiała powstać specjalizacja poszczególnych warsztatów.

Warsztat mechaniczny

Tym zdecydowanie najpopularniejszym warsztatem samochodowym jest z całą pewnością warsztat mechaniczny. Charakteryzuje się on rzecz jasna najszerszym zakresem usług, ponieważ można w takim warsztacie zrealizować nie tylko przegląd okresowy, lecz przede wszystkim dokonać naprawy poszczególnych układów. Nie tylko silnika i jego osprzętu, lecz również zawieszenia, czy też układu wydechowego lub hamulcowego. Jest to oczywiście także warsztat, który jest najczęściej odwiedzany przez kierowców.

Warsztat blacharski

Innym niezwykle popularnym warsztatem, szczególnie w przypadku aut starszych, jest warsztat blacharski. Umożliwia on uporanie się z pojawiającą się na karoserii rdzą. Oprócz tego jednak taki warsztat zajmuje się naprawami powypadkowymi, doprowadzając auto do stanu używalności po mniejszych lub większych przygodach drogowych. Oprócz samego prostowania blacharki realizuje on również jej lakierowanie, a także wymianę całych elementów blacharskich.

Tekst powstał we współpracy z warsztatem samochodowym Nord Auto Białystok