Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jakie samochody używane najczęściej kupujemy?

Jakie samochody używane najczęściej kupujemy?

Rynek samochodów używanych w Polsce dynamicznie się rozwija. Wielu z nas decyduje się na zakup takiego auta ze względu na niższą cenę. Samochody używane można kupić zarówno od osób prywatnych jak i w serwisach czy komisach samochodowych. Większość ofert znajduje się przede wszystkim w internecie, na różnego rodzaju serwisach motoryzacyjnych. Jakie używane auta kupujemy najczęściej?

Okazuje się, że najczęściej kupowanymi markami samochodów używanych są niemieckie marki, takie jak Audi, Volkswagen, Opel czy Ford. Powszechnie uważa się, że niemieckie auta to najmniej awaryjne samochody.

Do najpopularniejszych i najczęściej kupowanych używanych aut przez Polaków należy Audi A4. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się takie modele jak Volkswagen Golf oraz Volkswagen Passat. Innymi modelami, które budzą duże zainteresowanie kupujących są Opel Astra czy BMW 3.

Przy zakupie używanego samochodu należy zachować szczególną ostrożność. Niekiedy można trafić na auta uszkodzone, które z pozoru tylko wyglądają na sprawne. Zdarza się też, że samochód ma zaniżony przebieg. Naszą czujność powinien więc wzbudzić stosunkowo niewielki przebieg w kilkuletnim aucie. W skrajnych przypadkach możemy kupić auto pochodzące z kradzieży. Takiej sytuacji niestety trudno zapobiec, ponieważ sprawdzenie auta pod tym kątem nie jest proste.

Duża popularność wymienionych wcześniej modeli wynika nie tylko z walorów estetycznych aut, ale przede wszystkim z dobrej opinii. Modele te uchodzą za modele mało awaryjne a dzięki temu, że są tak powszechnie dostępne nie ma problemu z dostępnością do części wymiennych. Części do popularnych modeli aut są również dużo tańsze. Preferencje co do marek i modeli aut wśród kierowców nie ulegają dużym wahaniom. Są raczej stabilne i przywiązanie, zwłaszcza do marki, to bardzo częste zjawisko.

Więcej na https://nordauto.hyundai.pl/Promocje/Samochody_uzywane_Program_i_Best/