Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

KTM X Bow – pierwszy ultralekki pojazd

KTM X Bow – pierwszy ultralekki pojazd

KTM X Bow to pierwszy pojazd, który jest pojazdem super sportowym, nowoczesnym i ultralekkim. Ten pojazd prawie nie ma swojego ciężaru. Jest przystosowany dla dwóch osób i zachowuje się zawsze tak, jakby dopiero co zjechał z toru Formuły 1.

Do tej pory były tylko motocykle

KTM to austriacka firma, która do tej pory specjalizowała się w produkcji i projektowaniu motocykli, nowej generacji. Firma, której produkty od zawsze przeznaczone były do sportów ekstremalnych, ekstremę od zawsze miała płynącą w swoich żyłach. Na motocyklach KTM jeździli i wciąż jeżdżą mistrzowie świata. Od niedawna, firma KTM, która ma bardzo mocną pozycję w świecie offroadowym, znana jest także z produkcji 4 kołowego X – BOW.

KTM X Bow

Wspomniany bolid to super rakieta wyceniona na 47 790 Euro. Jest to pojazd super lekki, który kryje pod maską 240 KM, a jego maksymalna prędkość wynosi około 220 Km/h.
Pojazd zbudowany jest z włókna węglowego i ma jak najmniej elementów. Do monocoque przykręcono poprzeczne, trójkątne wahacze, zainstalowano ramę pomocniczą utrzymującą silnik oraz tylne zawieszenie. Pojazd nie został wyposażony w żadne luksusy, nie ma tutaj ani:
– radia,
– klimatyzacji,
– regulacji foteli,
– bagażnika,
– korektora siły hamowania,
– wspomagania kierownicy,
– ESP, ABS.
Pojazd jest surowy, ale już przy 310 Nm, masa około 800 kg pobudzana jest do ruchu. Pojazd w ciągu 4,7 s, osiąga prędkość 100 km/h.

Pojazd hipnotyzuje

Każdy, kto tylko przez chwilę spojrzy na KTM X Bow i zobaczy ja szybko on mknie zostanie zahipnotyzowany w jednej chwili KTM X Bow em.