Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Jaki tor wybrać podczas jazdy na gokartach?

Jaki tor wybrać podczas jazdy na gokartach?

Jazda gokartem to z całą pewnością bardzo dobra forma rozrywki, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Mogą brać u niej udział osoby w różnym wieku, dlatego jest ona tak bardzo popularna. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jaki tor wybrać?

Istotną kwestią podczas jazdy na gokartach jest wybór odpowiedniego toru kartingowego. W Polsce można znaleźć bardzo wiele różnych torów, jednak nie każde idealnie nadają się do jazdy. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj nawierzchni wybranego toru. Nie powinna ona być zbyt zniszczona, ponieważ wtedy jazda pojazdem będzie bardzo utrudniona. Należy również unikać torów, które są zorganizowane na kostce brukowej lub terakocie. Nie będzie można na nich uzyskać dobrej przyczepności, co sprawi, że kiepsko będzie się na jeździło. Na tego rodzaju nawierzchniach pojazd także w dużo szybszy sposób ulega zniszczeniu. Szczególnie ma to znaczenie w odniesieniu do opon, ponieważ szybciej się one ścierają. Bardzo polecanym obiektem są na przykład gokarty w Poznaniu.

O czym warto pamiętać?

Decydując się na jazdę gokartami w Poznaniu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim należy wybierać wyłącznie takie pojazdy, które będą miały jak najmniej zniszczone opony. Jest to bardzo istotne, ponieważ jazda na takim gokarcie będzie przebiegała w dużo bardziej szybki i sprawny sposób, dzięki czemu będzie efektywniejsza. Pojazdy ze zużytymi oponami będzie się prowadzić bardzo źle, dlatego nie warto się decydować na jazdę nimi. Należy również sprawdzić, w jaki sposób wybrany przez nas gokart reaguje na gaz. Powinno się to odbywać tak samo, jak w przypadku pozostałych pojazdów. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję poprawnego funkcjonowania konkretnego urządzenia.

Przed startem

Przed początkiem jazdy należy się w odpowiedni sposób zapoznać z systemem flag, który obowiązuje na torze. Żółta flaga oznacza jakąś awarię na torze lub też kolizję. W sytuacji zobaczenia takiej flagi należy zwolnić, a nawet się zatrzymać. Nie polecane jest wyprzedanie w tej sytuacji innych pojazdów, ponieważ może mieć to niekorzystne skutki. Niebieska flaga jest oznaką konieczności przepuszczenia szybszego zawodnika, który jedzie za nami. Należy mu ustąpić pierwszeństwa. Natomiast czerwona flaga powinna być dla nas upomnieniem za pewne niestosowne zachowanie na torze, którego nie należy powtarzać. Szachownica związana jest z zakończeniem jazdy.

Na torze

Bardzo istotną kwestią jest odpowiednie zachowanie się na torze, a także przestrzeganie wszystkich zasad, które na nim obowiązują. Fotel gokarta powinien być w dobry sposób ustawiony, aby można było wygodnie korzystać z tego rodzaju pojazdu. Podczas jazdy należy także posiadać kask, który będzie zabezpieczeniem głowy w razie wystąpienia zderzenia lub wypadku. Podczas jazdy warto nosić odpowiednio dobrane rękawiczki, a także powinno się pozbyć z kieszeni wszystkich elementów, które mogą nam potencjalnie wypaść podczas jazdy. Jest to bardzo istotna kwestia związana z bezpieczeństwem.