Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Bezpieczne jazda gokartem

Bezpieczne jazda gokartem

Udają się na tor, gdzie można jeździć gokartami niezbędne jest pomyślenie o bezpieczeństwie. Bardzo ważne jest posiadanie odpowiednio dobranego stroju. W ten sposób jazda gokartami może być nie tylko przyjemna, ale również znacznie bardziej bezpieczna.

W co się ubierać?

Wybierając strój na tor kartingowy niezbędne jest przede wszystkim postawienie na taki, który nie ogranicza ruchów. Wygodny strój jest w stanie ułatwić poruszanie się gokartem. Jednak strój nie może być również nadmiernie luźny, gdyż wówczas istnieje ryzyko zahaczenia się o części wyposażenia gokarta. Zabronione jest korzystanie z wszelkiego rodzaju luźnych dodatków, jak:
– szalik,
– apaszka,
– pasek.
Obowiązkowym elementem stroju jest kask. W tym względzie tor kartingowy zapewnia odpowiedni kask.

Jaki kask?

Nie zawsze trzeba korzystać z wynajmowania kasków. Gdy regularnie korzysta się z torów karminowych wówczas dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie się we własny sprzęt. Wówczas kask musi być pełny, a jednocześnie skutecznie osłaniać szczękę. Bardzo ważne jest właściwe wybranie kasku, gdyż w przeciwnym razie obsługa toru może nie dopuścić do jazdy w niewłaściwym kasku ze względów bezpieczeństwa.

W kasku włosy powinny być w pełni schowane pod nim. Nie mogą one wystawać. W przypadku osób z długimi włosami niezbędne jest ich spięcie i dokładne schowanie pod kaskiem. Rozwiązaniem może być dodatkowe zastosowanie elementu stroju, pod który można schować włosy przed włożeniem kasku, co może być również znacznie bardziej wygodnym rozwiązaniem.