Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Etui antykradzieżowe na kluczyki do pojazdu.

Etui antykradzieżowe na kluczyki do pojazdu.

Nowoczesne samochody posiadają wiele udogodnień, umożliwiających ich uruchomienie bez użycia kluczyka. Dzieje się to dzięki prostej zasadzie – dane z kluczyka odbierane są przez pojazd, dzięki czemu kierowca może uruchomić pojazd, nie wyciągając kluczyka z kieszeni czy też torby. Niestety jest jeden minus tej sytuacji.

Przy pomocy odpowiedniego urządzenia, sygnał z kluczyka może przechwycić złodziej i po prostu ukraść samochód. Komputer w aucie, odczyta dane, tak, jakby pochodziły z kluczyka pojazdu. Co ważne, złodziej nie musi fizycznie kraść kluczyka.

Wystarczy, że przechwyci sygnał emitowany przez kluczyk. Dzięki specjalnym wzmacniaczom sygnału, możliwe jest przechwycenie danych z kluczyka znajdującego się w domu czy biurze, bez konieczności wchodzenia do środka obiektu. Jak się przed tym uchronić?

Etui antykradzieżowe.

Aby ochronić się przed ryzykiem takiej kradzieży, wystarczy zakupić etui rfid na kluczyki i w nim je chować. Etui na klucze rfid, posiada specjalne ścianki, uniemożliwiające przechwycenie fal radiowych, emitowanych przez kluczyk. Koszt zakupu takiego gadżetu jest minimalny a ochrona przed kradzieżą po prostu pewna. Warto więc dokonać takiego zakupu.

Również na karty bankomatowe.

Warto dodać, że tego typu etui świetne sprawdza się także w przypadku kart bankomatowych, z możliwością płatności zbliżeniowych. Tu również ryzyko kradzieży – tym razem pieniędzy z konta – przestaje istnieć. Etui można zakupić w wielu sklepach a także w internecie, a ceny takich etui zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.