Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Pady polerskie wykorzystywane w auto detailingu

Pady polerskie wykorzystywane w auto detailingu

Lakier samochodowy z upływem czasu traci swój pierwotny połysk. Aby przywrócić mu dawny blask, należy zetrzeć zmatowiałą zewnętrzną warstwę. Ten delikatny zabieg najlepiej powierzyć profesjonalnym firmom zajmującym się auto detailingiem, które do pracy wykorzystują wysokiej jakości pady do polerowania samochodu.

Charakterystyka padów polerskich

futro-polerskiePady polerskie nazywane również gąbkami wykorzystywane są do mechanicznego ścierania zewnętrznej warstwy lakieru bezbarwnego, na której znajdują się widoczne uszkodzenia. Montuje je się do maszyny polerskiej i używa łącznie ze specjalnymi pastami. Do dyspozycji użytkowników są pady z własnym talerzem, który umieszcza się bezpośrednio na maszynie polerskiej. Dużą popularnością cieszą się także gąbki mocowane do talerza na rzep. Powierzchnia padów polerskich może być gładka lub nacinana. Podstawowym zadaniem nacięć jest odprowadzanie ciepła powstającego podczas pracy. Gąbka do polerowania samochodu dostępna jest w sklepach internetowych jak ShiningCar.

Rodzaje gąbek polerskich

Pady do polerowania samochodu nazywane również gąbkami polerskimi mogą mieć różną twardość. Produkty twarde nazywane również mocnościeralnymi wykorzystywane są do usuwania głębszych zarysowań. W sprzedaży dostępne są również średnie i miękkie gąbki polerskie. Te ostatnie w połączeniu z odpowiednio dobranymi pastami służą do nadawania lakierowi ostatecznego połysku. Padów do polerowania samochodu można użyć także do odnawiania zmatowiałych kloszy reflektorów. Dzięki nim auto odzyskuje swój efektowny wygląd, a także poprawia się poziom bezpieczeństwa podczas jazdy nocą.