Myjnie bezdotykowe to jedno z ulubionych sposobów Polaków na mycie samochodów. Myjnie takie wyrastają jak grzyby po deszczu i dziś nawet w małych miasteczkach można umyć auto w ten sposób.
Tak duże powodzenie myjni bezdotykowych wcale nie dziwi. Mają one wiele zalet, a wady, o jakich mówią niektórzy, należy zaliczyć raczej do mitów. Mycie samochodu w myjni bezdotykowej jest wygodne, szybkie, tanie, a prawie każda z nich oferuje też dodatkowe usługi, dzięki czemu można auto gruntownie posprzątać.
Myjnia bezdotykowa to szybkie mycie
Podstawowym atutem myjni bezdotykowych jest to, że na mycie można poświęcić dowolną ilość czasu. Jest ona przydatna zarówno, gdy trzeba jedynie z grubsza opłukać auto, jak i wtedy, gdy pojazd wymaga dokładnego umycia. Ponadto, klient sam może zdecydować, które części auta chce umyć dokładniej. Tym samym, może wydać dokładnie tyle pieniędzy, ile chce.
Myjnia bezdotykowa to nie tylko mycie
Na myjniach tego typu, poza samym myciem, które jest kilkuetapowe, można też skorzystać z innych usług. Na każdej można po spłukaniu auta je nawoskować oraz pokryć polimerem. To powoduje, że auto dłużej pozostaje czyste i jest bardziej odporne na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Niemal każda myjnia bezdotykowa oferuje też inne usługi komplementarne. Można skorzystać z kompresora, odkurzacza czy wytrzepać dywaniki.
O tym, że myjnie bezdotykowe są lubiane przez kierowców, niech świadczy to, że są one dobudowywane przy stacjach benzynowych i cieszą się większym powodzeniem od myjni automatycznych.