Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Dlaczego warto wybrać się na tor wyścigowy Olsztyn?

Dlaczego warto wybrać się na tor wyścigowy Olsztyn?

Można zaobserwować, że z roku na rok tory wyścigowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie wszyscy jeszcze jednak przekonali się do odwiedzenia wspomnianych obiektów. Jakie zalety ma jazda autem na torze wyścigowym Olsztyn?

Lokalizacja toru w Olsztynie

Należy mieć świadomość, że omawiany tor umiejscowiony jest w województwie warmińsko-mazurskim, a dokładnie w południowo-zachodniej części Olsztyna. Obiekt znajduje się na terenie lotniska Dajtki. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że tor posiada bardzo płaską powierzchnię, która jak wiadomo sprzyja szybkim samochodom. Ponadto tor w Olsztynie jest doskonale skomunikowany z innymi miastami. Oznacza to tym samym, że jest bardzo dostępny. 

Okolice toru w Olsztynie

Należy również zaznaczyć, że obiekt położony jest w okolicy lasu i jeziora Ukiel. Oznacza to tym samym, że pobyt na evencie motoryzacyjnym można będzie urozmaicić sobie spacerem na łonie natury. Rekomendowane jest jednak zaplanowanie sobie zdecydowanie dłuższego pobytu w omawianych rejonach. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jedną z najczęściej wymienianych zalet Warmii i Mazur są jeziora, lasy i rzeki. Godny uwagi jest również fakt, że Olsztyn sąsiaduje z przepiękną Puszczą Napiwodzko-Ramucką. Do zabytków wspomnianego miasta koniecznie trzeba zaliczyć Kościół Świętego Jakuba, Olsztyński Zamek czy Stary Ratusz. 

Tor na płycie lotniska

Należy mieć świadomość, że najdłuższy odcinek toru w Olsztynie jest jednocześnie pasem startowym dla samolotów na płycie lotniska Dajtki. Nie wszyscy oczywiście wiedzą, że na jego terenie funkcjonuje doskonale rozwijający się Aeroklub Warmińsko-Mazurski. Gwarantuje on bowiem dodatkowe atrakcje dla wszystkich miłośników lotnictwa. Oznacza to tym samym, że na różnego rodzaju eventach motoryzacyjnych można nie tylko i wyłącznie podziwiać sportowe samochodu, ale również skoczków spadochronowych z sekcji wspomnianego klubu. 

Infrastruktura toru

Znakiem rozpoznawalnym toru w Olsztynie jest bardzo długa prosta. Należy mieć świadomość, że jeżeli samolot jest w stanie rozpędzić się na omawianym obiekcie, to samochód tym bardziej nie powinien mieć większych problemów. Godny uwagi jest fakt, że długość prostej wynosi 600 metrów. Z kolei cały tor liczy aż 2 kilometry. Oznacza to tym samym, że jazda autem na torze wyścigowym Olsztyn na pewno dostarczy kierowcy niesamowitych emocji. 

Ponadto w zależności od ustawienia nitki toru na kierowcę będzie czekało od 5 do 8 zakrętów. Nie można oczywiście zapomnieć, że w momencie, gdzie szerokość będzie wynosiła aż 35 metrów można spokojnie podchodzić od zakrętu na maksymalnej prędkości. Oczywiście osoba prowadząca auto będzie mogła czuć się całkowicie bezpiecznie. 

Warto wiedzieć, że asfaltowa nawierzchnia toru w Olsztynie umożliwia kierowcy przetestować pojazd w najlepszych możliwych warunkach. Przyczepność stoi na najwyższym poziomie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że będzie to miało bardzo istotne znaczenie przy rozwijaniu większych prędkości, a także wchodzeniu w bardzo ciasne zakręty.