Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Na co zwrócić uwagę wybierając glinkę do lakieru

Na co zwrócić uwagę wybierając glinkę do lakieru

Kierowcy, którzy po raz pierwszy planują nałożyć wosk na lakier swojego auta mogą mieć duży problem z wyborem odpowiednich środków i akcesoriów do pielęgnacji. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które w najbliższym czasie chcą kupić porządną glinkę do lakieru, ale nie mają zielonego pojęcia na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę.

Twardość ma znaczenie

Podczas zakupu warto zwrócić szczególną uwagę na twardość glinki. W dzisiejszych czasach producenci oferują swoim klientom glinki w trzech różnych poziomach twardości. Mowa tutaj oczywiście o glince twardej, średniej i miękkiej. Jeżeli przygotowujemy lakier samochodowy do poważnej korekty, to warto postawić na twardą glinkę, która w tym przypadku sprawdzi się najlepiej. Średnia glinka do lakieru przeznaczona jest do starszych samochodów, które posiadają bardzo twardy lakier. Miękka glinka to z kolei najlepszy wybór dla tych osób, które dopiero uczą się polerować samochód. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie zwłaszcza, jak mamy bardzo delikatny lakier.

O czym należy pamiętać

Twarda glinka do lakieru wymaga odpowiedniej wprawy i doświadczenia, dlatego też osoby początkujące powinny omijać ją szerokim łukiem. Twarda glinka bardzo szybko i dokładnie wyczyści lakier, ale w niepewnych rękach może doprowadzić do powstania mikro rys na lakierze. Warto także poszukać w sklepach internetowych specjalnych gąbek z warstwą polimeru albo ręczników, które zdecydowanie ułatwią polerowania auta. Godne uwagi są również niezawodne pady do maszyn polerskich. Więcej informacji znajdziesz na stronie sklepu CarSPA.