Męska strona dla prawdziwych mężczyzn

Antropologiczne spojrzenie na sport

Rywalizacja w dzisiejszych czasach może przybierać formy krwawych wojen i niepokojących wydarzeń. Przykłady tragicznych konfliktów obserwujemy na co dzień, z przekazów medialnych. To jednak jest jej skrajna, absolutnie niewłaściwa forma, która jest zwyczajnie godna potępienia.

Ucywilizowanie konkurowania. Rywalizacja w duchu zasad „fair-play”

Konkurować można przede wszystkim na sposoby znacznie bardziej cywilizowane i pokojowe. Stąd też wielka popularność różnego rodzaju sportów i konkurencji, pojawiających się na przestrzeni dziejów, które pozwalają ludziom zmierzyć się i sprawdzić swoje umiejętności oraz udowodnić oponentowi swoją wyższość na warunkach „fair-play”. Rywalizacja pomiędzy ludźmi od zawsze przybierała różne formy. W dzisiejszych czasach bez problemu możemy korzystać z bogatej infrastruktury sportowej także w Polsce, dzięki której możliwe jest cywilizowane „odprowadzanie” swoich emocji.

powyżej – graficzna trasa toru Jastrząb ze strony: http://go-racing.pl/90-tor-jastrzab-radom

Sport jest dla wszystkich, także dla amatorów najmocniejszych wrażeń

Człowiek to istota emocjonalna, która niekiedy potrzebuje mocnych bodźców do poprawnego funkcjonowania. Nie bez przyczyny powstają ekstremalne dyscypliny sportowe, które gwarantują najmocniejsze wrażenia. Coś, co jeszcze do niedawna było zarezerwowane tylko dla przyszłych kierowców rajdowych, dziś jest dostępne dla wszystkich chętnych – obiekty wyścigowe takie jak tor Jastrząb w Radomiu stoją otworem dla wszystkich żądnych wrażeń. Jest to znakomity sposób na 

otrzymanie ekstremalnych wrażeń i przetestowanie możliwości swojej psychiki, która nie raz może nas zadziwić.